DİL

BİZDEN HABERLER

  • ANASAYFA
  • BİZDEN HABERLER
  • Nakliyat Firmasi Seçimi
Nakliyat Firmasi Seçimi

Nakliyat Firmasi Seçimi

Nakliyat Firmasi Seçimi

Nakliyat firması seçimi konusunu bu makalemizde fiyat bazlı nakliyat şirketi seçmek olarak nitelendirerek sizlere bu konuyu aktaracağız.

 

Günümüzde nakliye konusunda önem arz eden konulardan birisi de nakliye fiyatlarıdır. İnsanlar taşınmaya karar verdikleri zaman bunun maliyet boyutunuda merak ederek arayış içine geçerler.

 

Günümüzdeki teknolojik gelişme ile müşteriler hemen internete girip kendine en yakın ve en ideal fiyatlı firmayı araştırırlar. Birçok insan fiyat konusunda fiyatların çok yüksek rakamlara çekildiğini söylese de fiyatlar sanılanın tam tersine düşmüştür.

 

Piyasada bulunan pek çok şirketin birbirine olan rekabeti neticesinde fiyatlar günden güne de bundan etkilenmektedir. Ve hemde verilen hizmet kalitesi fiyatla orantılı bir biçimde düşmektedir. Kalite düştükçe de mağduriyetler yanı sıra devam etmektedir.

 

İnsanlar pahalı olduğunu söyledikleri firmalar yerine daha aşağı fiyat çeken yerleri tercih ettiklerinde kalitenin düştüğünü eşyalar yerleştirildiği zaman anlarlar. Zarar gören malzemeler diğer yüksek ücrete tabi tutulan işletmenin vermiş olduğu fiyata eşdeğer duruma getirmiş hatta üzerinde rakamlar da göstermiştir.

Nakliyat Firması Seçerken Fiyatlandırma Hususu

Kalitesiz malzeme kullanımı

Taşımaya uygun araç tahsis edilmemesi (Araç hacmi ve ev taşımaya uygun özel dizayn edilmiş araçlar)

Taşıyıcı personelin alanında uzman olmaması

Taşıyıcı personelin gerekli niteliklere sahip olmaması(Özveri ve Kişilik)

Taşıyıcı personelin gerekli konularda eğitilmemesi

Mobilya montajında gerekli deneyime sahip olunmaması(Monte ve demonte)

En popüler olan yabancı uyruklu insanların çalıştırılması(Beden işçisi)

Görüldüğü üzere nakliyat şirketi seçerken en önemli husus olan fiyatlandırmanın önemi verilen hizmeti de yanı sıra getirerek hizmet niteliğini düşük olarak almak dilerseniz yukarıdaki söylediklerimizi düşünerek seçim yapmalısınız.

 

2008'den bu yana evden eve nakliye piyasasının büyümesiyle aynı orantıda rekabetin arttığını görürüz. Bazı uygun ve nitelikli nakliye firmalarının diğerlerine göre insanlara daha cazip gelmesi bazı firmaların fiyatlarını düşürmesine neden olmuştur. Fiyatların düşmesiyle beraber taşınan insanların mağduriyetleri yanı sıra yükselmiştir. Fiyat düşüşü zamanla uygunluktan çıkıp kalitede de aynı oranda zarar görmüştür.

| Okuma : 130

Tüm Haberler
Yalova Nakliyat Evden Eve Taşımacılık